Gauti preliminarią sąmatą +370 608 66611
Pradinis StraipsniaiStoglangių privalumai ir trūkumai

Stoglangių privalumai ir trūkumai

  • Ar norite gulėdami lovoje matyti žvaigždes?
  • Kas geriau langas ar stoglangis?
  • Stoglangio kaip interjero ir eksterjero detalės kaina?

 

Projektuojant architektas atsižvelgia į užsakovo norus arba pateikia savo pasiūlymus, kad namas taptų gražus ir patrauklus iš išorės, o iš vidaus būtų praktiškas ir jaukus.

Pasitaiko romantiškų užsakovų norų. Pvz.: gulint lovoje matyti žvaigždes. Ar tai įgyvendinama? Ar tai praktiška? Kiek tai kainuoja?
Dėl fizinių reiškinių, langų šiluminės varžos ir netinkamo langų įstatymo, daugelis susiduria su tokiomis problemomis.

 

Šiluminė varža. Reikia nepamiršti, kad stoglangio ir lango šiluminė varža yra 8 kartus mažesnė negu sienos ar stogo. Šiluma kylanti aukštyn atvėsta prie stoglangio ir leidžiasi žemyn. Tokiu būdu sudarydama kambaryje oro kaitą vadinama konvekciją. Dėl to kambaryje palaikyti norimą temperatūrą reikės didesnių energijos sąnaudų. Tiesa dieną patekėjus saulei, tai dalinai kompensuojama. Viename web aptikau tokį pastebėjimą “virš vienos lovos pusės yra stoglangis ir aš pastebėjau, kad čia labiau šalta. Vyras į tai nekreipia dėmesio, bet aš esu šaltyšius ir tai pastebėjau“. Kaip manote? Taip, tai tiesa. Gali susidaryti nežymus temperatūros skirtumas, dėl vykstančios konvekcijos.

 

Kondensatas. Žiemą esant minusinei temperatūrai pastebėjote, kad kvėpuojant iš burnos veržiasi garai. Žmogus pats ir buityje išgarina didelį kiekį vandens. Drėgmė garų pavidalu sklando ore ir kondensuojasi ant šaltų paviršių (langų ir stoglangių). Daugelis skundžiasi aprasojusiais stoglangiais nuo kurių kapsi vandens lašai. Ar norėtumėte turėti virš lovos tokį stoglangį nuo kurio kapsi vandens lašai.

 

Stoglangių montavimas. Atlikus eilę sandarumo matavimų pastebėjome, kad stoglangiai nekokybiškai įstatyti- sumontuoti. Daugelyje atvejų stoglangių angokraščiai ne tik blogai apšiltinti, bet ir visiškai nesandarūs. Čia ir yra didžiausi šilumos nuostoliai, nes būtent per stogą yra didžiausia tikimybė išeiti šilumai dėl ten susidarančio didesnio slėgio.

 

Triukšmas. Lietaus lašai atsitrenkiantys į stoglangį sukelia didelį triukšmą. Ne veltui yra gaminamos išorinės stoglangių žaliuzės, kurios bando išspręsti visas su stoglangiais mano paminėtas problemas ir kuo labiau pagerinti jų charakteristikas.
Citata : VELUX išorinės žaliuzės turi daugybę privalumų. VELUX žaliuzės blokuoja šviesą, apsaugo nuo vasaros karščio, taupo energiją šaltuoju metų laiku ir mažina triukšmą iš lauko.

 

Stoglangių privalumai: Negalima visai nuvertinti stoglangius. Tai puiki interjero ir eksterjero detalė, kuri pagyvina kiekvieną namą. Tai sprendimas gauti pastate daugiau šviesos, kuris pagyvina namo interjerą.
Vienareikšmiškai tai -gražu.


Yra posakis – grožis reikalauja aukų. Todėl manau, kad kiekvienas turi pasirinkimo laisvę ir atsakingas už savo pasirinkimą

 

Stoglangis į žvaigždes Stoglangiai lubose Mansardos stoglangis

Stoglangis į žvaigždes

 

Stoglangiai lubose

 

Mansardos stoglangis

 

Stoglangis Stoglangis Stoglangiai virš lovos

Stoglangis

 

Stoglangis

 

Stoglangiai virš lovos

 

Stoglangiai virš lovos Stoglangiai virš lovos Stoglangiai virš lovos

Stoglangiai virš lovos

 

Stoglangiai virš lovos

 

Stoglangiai virš lovos

 

 

Rinkoje yra įvairių stoglangių sistemų:
ROTO stoglangiai;
FAKRO stoglangiai;
BALIO stoglangiai;
VELUX stoglangiai.« Atgal